Zaloguj

U篡tkownik: Has這: 安iat: [zarejestruj si獧

Forum ccRPG.pl Strona G堯wna -> Kategoria Manga & Anime -> Great Teacher Onizuka

Strony:

Autor

Tre嗆

Great Teacher Onizuka

ranga:

安iat: Atlantis

Jestem po 6 reckach ju dzisiaj wi璚 umieszce tu recke z tanuki ^^
"Szko豉... Ilu z nas jest tam, bo chce... A ilu, bo musi? Jest to instytucja, kt鏎a nie daje ludziom praktycznie 瘸dnego wyboru, pchaj帷 tych lepszych ku g鏎ze, a gorszych spychaj帷 na samo dno. A jednak znalaz si cz這wiek, dla kt鏎ego praca w szkole by豉 marzeniem - tyle fajnych lasek! Ale marzenia rzadko si spe軟iaj, i zamiast trafi do klas maturalnych, nasz bohater zosta wychowawc czternastolatk闚, kt鏎zy wys豉li do szpitala ju kilku nauczycieli. Ale Onizuka Eikichi (22 lata, samotny, magister) nie ma zamiaru si podda, i zrobi wszystko, by szko豉 sta豉 si fajna.

Great Teacher Onizuka budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony porusza sprawy wa積e. Z drugiej - jest miejscami schematyczny a do b鏊u. Nauczyciel musi poradzi sobie z uczniami z krn帳rnej klasy, znajduj帷 do ka盥ego z nich indywidualne podej軼ie. Widzimy, 瞠 nawet najgorszy chuligan jest przede wszystkim zranionym dzieckiem, kt鏎e boi si zaufa doros造m, zosta這 kiedy przez kogo zdradzone. Je郵i kto czytuje literatur fachow dla wychowawc闚 (chocia瘺y „Ergo”), znajdzie w tym anime przyk豉dy wielu opisanych tam zachowa.

Jednak w豉郾ie ta „g喚bia” powoduje, 瞠 GTO jest strasznie trudno odnie嗆 do jakiej docelowej grupy widz闚. Z jednej strony uczniowie maj po czterna軼ie lat, ale ani ich wygl康, ani zachowanie na to nie wskazuj - sprawiaj wra瞠nie najwy瞠j dwa-trzy lata m這dszych od nauczyciela (ko鎍owka naszego liceum). Mo瞠 to by nieco zbyt abstrakcyjne dla m這dszego widza. Z drugiej strony praktycznie ka盥y z uczni闚 klasy Onizuki jest nieufny i ma powa積e problemy (czasem po prostu zbyt powa積e) - a jednak nawi您anie z nim kontaktu zajmuje nauczycielowi g鏎a trzy odcinki. Niech b璠zie, 瞠 czasem w przypadku w豉軼iwego podej軼ia problem daje si rozwik豉 do嗆 szybko. Ale trzaskanie jednego przyk豉du po drugim z pr璠ko軼i karabinu maszynowego jest jednak zbyt pi瘯ne, by mog這 by prawdziwe (w ko鎍u za co bior pieni康ze ci wszyscy szkolni psychologowie). Efekt ten pot璕owany jest dodatkowo przez liczb odcink闚 - gdyby by這 ich standardowe 26, sprawa wygl康a豉by zupe軟ie inaczej. Ponadto relacje uczni闚 z Onizuk mo積a podzieli na trzy grupy: „za”, &#8222racujemy na nim” i &#8222rzeciw”, przy czym w 鈔odkowej znajduje si zwykle jeden ucze, kt鏎y w豉郾ie (chocia jeszcze o tym nie wie) jest przeci庵any z frakcji przeciwnik闚 do zwolennik闚. Troch zbyt uproszczone. W 篡ciu chyba jednak nie bywa tak, 瞠 najpierw nie ufamy komu wcale, a potem nagle ufamy bezgranicznie. W rezultacie po prostu rzuca si w oczy, 瞠 zachowania bohater闚 s czasem absolutnie nieadekwatne. Innymi s這wy, dla widza starszego i bardziej wymagaj帷ego ca這嗆 jest nieco zbyt uproszczona.

Fabu豉 sk豉da si z kr鏒kich, lu幡o powi您anych historii. Ka盥a z nich jest fajna i wci庵ajaca, a wszystkie maj wsp鏊ny mianownik. Niestety, brakuje czego, co zach璚a這by widza do obejrzenia kolejnej z nich. Opr鏂z tego tu i 闚dzie rzucaj si w oczy niekonsekwencje. Przyk豉dowo w odcinku A bohaterka zmienia wygl康, ale w odcinku A+1 (dziej帷ym si dzie, g鏎a dwa p騧niej) zmiana gdzie si gubi. Nawet ogl康aj帷 seri z tygodniowymi przerwami widz raczej nie zapomni fabu造 a do tego stopnia.

Seria jest oryginalna i dop鏦i cz這wiek si ni nie przesyci, ogl康a si nie幢e. Potem jest niestety s豉biej (dla mnie potem nast徙i這 gdzie w po這wie), ale nadal nie tragicznie. Gorzej z opraw techniczn - o ile muzyka jest jeszcze na poziomie (nic specjalnego, ale i nie katastrofa), o tyle grafika po prostu boli. Oczywi軼ie w niekt鏎ych momentach podkre郵a ona efekt komiczny, ale momenty te zdarzaj si zbyt rzadko, by chcia這 si dla nich patrze na te g瑿y... Przepraszam, twarze. Mam wra瞠nie, 瞠 ca這嗆 by豉 stylizowana na komiks ameryka雟ki (wydaje mi si, 瞠 w og鏊e ca這嗆 skierowana by豉 do widza ameryka雟kiego i dlatego osi庵a takie wysokie pozycje w 鈍iatowych rankingach). Na mojej prywatnej li軼ie GTO plasuje si gdzie po鈔odku - warto zacz望 ogl康a, ale w sumie niekoniecznie trzeba ko鎍zy.
"

ANime jest naprawd komiczne i warto je obejrze ^^ Ja w sumie ogl康a軛 jest 6 razy a jest 43 odcinki
Kreska nawet dobra, muzyka czasami genialna ale fabu豉 znakomita ^^

Forum ccRPG.pl Strona G堯wna -> Kategoria Manga & Anime -> Great Teacher Onizuka

Strony:

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 909

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 914

Kto jest w grze

Nasi uzytkownicy napisali 1199 wiadomosci w 90 tematach.

Mamy 陰cznie 6338 graczy w 3 swiatach

W grze/na forum jest 2 graczy

Wyszukaj

Strony dla lekarzy | Rejestracja pacjenta przez internet