Zaloguj

Użytkownik: Hasło: Świat: [zarejestruj się]

Forum ccRPG.pl Strona Główna -> Kategoria Forum ogólne -> Fuzja atlantis-styks

Strony: |1| 2 3 nastepna >>

Autor

Treść

Fuzja atlantis-styks

VeXoriuS

ranga: admin

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 29


Fuzja światów Atlantis-Styks. Ewentualnie dojść do tego miałaby smocza kraina, ale to tylko wówczas gdy świat ten nie będzie sobie radzić samodzielnie. Wówczas gracze smoczej krainy mogliby zadecydować, do którego ze światów (atlantis-styks po fuzji, czy karmazyn) chcieliby żeby ich konto zostało przeniesione.

PROPOZYCJA:

1. Dlaczego fuzja?
-Zwiększenie liczby graczy, a co za tym idzie różnorodności walki, handlu, relacji społecznych
-Utworzenie przeciwwagi dla karmazynowej wyspy, która niejako odbiera graczy innym światom, ze względu na swoją wielkość i pewność stałej, niezachwianej, dynamicznej rozgrywki.
-Zmniejszenie liczby światów utworzyłoby możliwość stworzenia kolejnego, w którym mógłby sie odbyć konkurs z cennymi nagrodami
-Obowiązywać będzie zasada dynamicznej rozgrywki znana ze styksu.

2. Co z mniejszością graczy posiadających aktywne konta na styksie i atlantisie?

Gracz musiałby zdecydować, które konto z całym bogactwem inwentarza zostanie przeniesione na nowo utworzony świat. Drugie konto w całości ulega anihilacji. W przypadku anihilacji wydawane będą rekompensaty, jeżeli gracz nie łamał regulaminu wymian międzyświatowych.

Procedura:
-Gracz przez specjalny panel wprowadza do bazy danych swoje loginy i hasła z obu światów.
-Gracz dokonuje wyboru, które konto życzy sobie by zostało zachowane, a które usunięte (lub życzy sobie usunięcia obu kont)
-Gracz dokonuje wyboru co do rekompensaty:

a) Nie dokonywałem wymian międzyświatowych w żaden możliwy sposób (w tym tzw. sposób trans-kredytowy). Jestem czysty proszę o rekomepnsate w postaci złota, statów, kredytów i dodatkowego zapasu PR. Jeżeli okaże się, że dokonywałem wymian międzyświatowych wbrew temu o czym tutaj zaświadczam, moje konta zgodnie z regulaminem zostaną usunięte.

b) Deklaruje, że dokonywałem wymian światowych. Celem uniknięcia kary za złamanie regulaminu, którą jest usunięcie kont zaangażowanych w wymianę proszę o przeniesienie wybranego przeze mnie konta na nowo tworzony świat. Zrzekam się rekomepnsaty i pokornie dziękuje, że dane mi było uniknięcie kary, która już dawno temu powinna zostać wykonana.

3. Co z klanami?
Wszystkie klany zostaną przeniesione. Pojawią się po prostu wolne miejsca w klanach w przypadku, gdy gracz grał na dwóch światach i był członkiem klanów. Klany z obu światów będą mogły ulec fuzji jeżeli liczba graczy w każdym z klanów nie przekroczy 5.


-----

Sprawa rekompensat jest kwestią, która musi zostać omówiona przez graczy. Dyskusja ta nie powinna być długa, gdyż jedynie do 10% graczy posiadających konta satelitarne nie łamało regulaminu wymian międzyświatowych.


W tym temacie proszę o rzeczowe przedstawianie argumentów ZA i PRZECIW z dokładnym uzasadnieniem swojego stanowiska. Posty niemerytoryczne będą kasowane.

Prosze tutaj umieszczać wszystkie swoje wątpliwości i zapytania odnośnie rozwiązań co do konkretnych przypadków (tak jak to ma miejsce np. w przypadku klanów). Jeżeli uważacie, że macie lepsze pomysły - również je tutaj przedstawcie.

Jeżeli Twoim argumentem jest, że styks, bądź atlantis posiadają swój unikalny klimat, to proszę nie wypowiadaj sie w tym temacie, gdyż utożsamianie "unikalnego klimatu" z dogorywaniem i pustką będzie godzić w sensowność tego tematu.


-----

Przypominam, że sprawa fuzji nie jest rzeczą postanowioną. Jedynie próbujemy zaangażować graczy w debatę na ten temat, celem uniknięcia katastrofy jaką może być znaczne wymarcie światów Styks i Atlantis.

 

Erohoz

ranga: moderator

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 59

31.01.2009 13:01:41
Moje trzy gorze odnośnie otwierania nowych światów dla konkursów

Jestem przeciwny otwieraniu nowych światów i byłbym za tym aby istniał tylko jeden świat bo konkursy nie muszą odbywać się na zasadzie kto zdobędzie więcej xp lub pierwszy osiągnie dany lvl. A poza tym spora cześć graczy na nowym świecie to gracze ze starych światów...

 

prince mati90

ranga: Gracz

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 2

31.01.2009 13:09:38
Jakby nie patrzeć dużo jest racji w tym, że fuzja może coś dać, aczkolwiek z drugiej strony jeśli połączy się dwa światy prawie martwe to może się też nic nie zmienić...może trzeba znaleźć coś innego przyciągającego graczy.

Sam gram na wszystkich światach, moje miejsce waha się od 20 do 40 więc można powiedzieć, że gram aktywnie i jako takie pojęcie o światach mam. Mówi się, że styks to świat najmniej aktywny itp itd. Faktem jest, że na shoucie rzadko się coś dzieje aczkolwiek jeżeli chodzi o walki i to czy się ludzie leczą w ciągu dnia to jest to świat bardziej aktywny niż atl czy sk. (kwestii karmazynu nie poruszam, gdyż jest to świat dobrze działający i nie jest przedmiotem ankiety).

Faktem jest, że gracze mający high lvl na wszystkich światach nie mogą dostać wielkiej rekompensaty, bo spowoduje to duże dysproporcje, aczkolwiek nie można też ich zignorować, bo praca która włożyli w jakieś konto (i nie mówię tu o kr z innych światach czy czymś takim, chodzi mi teraz tylko o czas np o 00) mogłaby zostać wsadzona w inne.

Kwestia klanów to już w ogóle bardzo ciężka kwestia, bo np ja nie chciałbym opuścić żadnego z moich klanów :/

Co do deklaracji w sprawie wymian. To co w sytuacji kiedy np kupiłem w handlarzu na atl kr,, bo potrzebowałem na styks, a potem przerzuciłem je w drugą stronę? Wiele osób zachowuje równowagę między światami, aczkolwiek czasem jedno konto pomaga drugiemu. Oczywistym jest, że taka osoba nie "rozlicza" swoich kont z każdego tak wydanego kr. Czy taki proces na małą skalę będzie ignorowany i uznany za brak wymian światowych? Czy może jednak będzie to normalnie karane?


Podsumowując dopóki nie będzie konkretnych danych, przeliczników rekompensat, zasad itp jestem zdecydowanei przeciw.

pozdrawiam :)

 

konrad89

ranga: Gracz

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 1

31.01.2009 13:10:43
Również uważam ze jeden świat to najlepsze rozwiazanie. Jeden prosperujący dobrze świat i 3 wymierające to słabe osiągniecie a tak jak Erohoz wspominał wiekszośc graczy to i tak Ci którzy graja również na innych światach. I byc może pomysł wprowadzenia limitu kr na każdym ze światów (czy ulegną scaleniu czy nie) + zakaz handlu za kredyty

 

prince mati90

ranga: Gracz

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 2

31.01.2009 13:16:03
Chciałbym jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz...skoro temat dotyczy atl, styksu i smoczej to proponuje usunąć sondę z karmy

 

Technoviking

ranga: moderator

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 13

31.01.2009 13:18:01
Dla mnie to świetny pomysł i gratuluję odwagi, żeby w końcu wprowadzić go w życie. Dla dokonałbym fuzji smoczej krainy, ze względu na to, że gracze wciąż walczą tam o nagrody, a po drugie, to , że 90% graczy tam jadą na przekrętach :)

Jedziemy po kolei

"-Zwiększenie liczby graczy, a co za tym idzie różnorodności walki, handlu, relacji społecznych" < Zdecydowanie za, oba światy mają z tym problemy, głównie atl.

"-Utworzenie przeciwwagi dla karmazynowej wyspy, która niejako odbiera graczy innym światom, ze względu na swoją wielkość i pewność stałej, niezachwianej, dynamicznej rozgrywki." - To zabawne, kiedyś gracze uciekali z karmazynu, by szukać rozrywki na innych światach, a tu proszę.. Karmazyn nie jest jednak tak wspaniały, i również zachęcam byś przyjrzał mu się lepiej jak będziesz miał trochę czasu :)

"-Zmniejszenie liczby światów utworzyłoby możliwość stworzenia kolejnego, w którym mógłby sie odbyć konkurs z cennymi nagrodami" < Świetnie, ale chciałbym teraz świat z lepszą moderacją i większą opieką ze strony administracji, bo taka smocza to kraina puszczona samopas, sodoma i gomora.

"a) Nie dokonywałem wymian międzyświatowych w żaden możliwy sposób (w tym tzw. sposób trans-kredytowy). Jestem czysty proszę o rekomepnsate w postaci złota, statów, kredytów i dodatkowego zapasu PR. Jeżeli okaże się, że dokonywałem wymian międzyświatowych wbrew temu o czym tutaj zaświadczam, moje konta zgodnie z regulaminem zostaną usunięte.

b) Deklaruje, że dokonywałem wymian światowych. Celem uniknięcia kary za złamanie regulaminu, którą jest usunięcie kont zaangażowanych w wymianę proszę o przeniesienie wybranego przeze mnie konta na nowo tworzony świat. Zrzekam się rekomepnsaty i pokornie dziękuje, że dane mi było uniknięcie kary, która już dawno temu powinna zostać wykonana."

Amnezja. To mi się podoba, i tak każdy ma coś na sumieniu, więc prawie każdy wybierze 2 opcję. I nie ma bata, że ktoś czasem tu nie wysłał kodzika, a tu nie przelał kasy :)

Jestem ciekaw tylko co się stanie z uber graczami, którzy na wszystkich światach mają staty zjedzone i mocne postacie, jak wszystko zsumować... no to dronowaliby się na Robczisie/Borce

Z tego co czytam, to masz jedną wielką teczkę, w której masz wszystko na wszystkich strach się bać :D

 

ranga:

Świat: Atlantis

Posty: 13

31.01.2009 13:25:39
TU adrian90ns z SK. na smoczej jest taki sajgon ze nie idzie tam grac...cos trzeba z tym zrobic...
niby miala byc rowna walka.a prowadza CI co maja duze ilosci kr z innych światow...
aktywnie na smoczej gra kilkanascie osob. lepiej poloczyc rowniez sk bo to BUG World jak napisal mi jeden z moderatorow na SK.


 

Technoviking

ranga: moderator

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 13

31.01.2009 13:38:55
I w tym poście apelowałbym Vex, o uregulowanie rynków, bo to kpina i żenada jest, w obiegu jest za dużo forsy, a kr idą w tysiącach, tak źle to jeszcze nigdy nie było. Koks na karmazynie spokojnie osiąga już 6,5kk. KR powinny wzmacniać graczy owszem, ale nie robić aż tak olbrzymiej przepaści, rynek jest rozregulowany i nie wiem jak to teraz naprawić, przepraszam za OT, ale myślę, że ten temat czytasz na bieżąco.

 

PoKePiKa

ranga: moderator

Świat: Atlantis

Posty: 7

31.01.2009 14:18:18
Zastanawia mnie tylko dlaczego Karmazyn jest włączone w sąde która na dobrą sprawę ich nie dotyczy :/ w żadnym z wariantów odpowiedzi nie jest brana fuzja karmazynu a głosować gracze z karmy mogą :/ a druga sprawa to to że być może gracze Styksu będą chcieli tej fuzji aczkolwiek obstawiam że 80 % graczy (powtarzam graczy a nie kont arobkowych ze graczy ze styksu) atlantisu tej fuzji i graczy ze styksu u nas nie chce :/

Zastanawia mnie jeszcze kwestia podziału teamu moderatorów bo przy założeniu że złaczeni zostaniemy z SK i ze Styksem to na tych 3 światach wyjdzie bardzo sporo modów a nawet z samym styksem będzie ich dużo :/

 

ranga:

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 7

31.01.2009 14:26:38
To ja również dorzucę moje 3 grosze.
Przedewszystkim gratulacje odwaznej decyzji. Nalezalo to juz zrobic dawno temu, ale jak to mowia lepiej pozno niz wcale :)
Co do zwiekszenia liczby graczy, to raczej drastycznych efektow to nie przyniesie, bo jak juz zauwazono - wiekszosc graczy ma konta na wiecej niz 2 swiecie
Zwiekszenie dynamizmu rozgrywki z pewnoscia tak! problemem atl i styxu nigdy nie byli slabi gracze, ale to ze ze wzgledu na mniejsza ilosc aktywnie lvlujacych od p[ewnego etapu jest duzo mniej osob do bicia niz na karmie.
Co do tworzenia kolejnego swiatu konkursowego - przepraszam, ale z SK nie wyciagnales zadnych wnioskow? Wg mnie kazdy nastepny konkurs "kto szybciej wbije lvl" bedzie rodzil tylko wiecej kombinatorstwa i przekretow. Czemu wiecej? Bo z kazdym z nich coraz wiecej ludzi poznaje nowe pomysly 'jak obejsc system' i na nastepnym swiecie z pewnoscia je wykorzysta. Osobiscie bylbym zwolennikiem nie jednego mega konkursu tylko mniejszych konkursow niezwiazanych z lvlowaniem na czas w obrebie juz istniejacych swiatow. Np taki konkurs exploracyjny, ze trzeba zebrac iles tam kawalkow ukladanki porozrzucanej na explo. Ale nie tak jak smocze kule, tylko losowo co jakis czas w jakims miejscu pojawia sie item. Gracze nie mieliby mozliwosci wykoxać PR zeby zgarnac wszystkie czesci, tylko musieliby podobnie jak ze smoczymi kulami kiedys dawnotemu dogadywac sie, odkupowac etc. Gracz ktory zbierze ukladanke dostaje nagrode. Robienie oddzielnych swiatow turniejowych jedynie bedzie zwiekszalo na nich geometrycznie przekrety i dzialania patologiczne.

 

ranga:

Świat: Atlantis

Posty: 7

31.01.2009 14:27:51
Proponowal bym polaczenie styksu atlantisu i sk w jeden swiat.oraz stworzenie nowego swiata z limitem np 42kr na tydzien.ale z zakazem handlu za kr.bylby to swiat na ktory mozna normalnie pograc...tylko ktos musialby to kontrolowac...

 

ranga:

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 7

31.01.2009 14:32:23
teraz do Sassa - i dobrze, boza przeproszeniem "Burdel wy tam macie w tym swoim archeo" xD prawda jest taka, ze na atl, styx (o smoczej juz nie wspomne, bo to bajka na kilka stron A4) odchodzi wiecej jesli juz nawet nie przekretow to roznych naruszen regulaminu, ze wzgledu na mniejsza niz na karmazynia aktywnosc moderatorow. pozatym jak to kiedys na shoucie w rozmowie bodaj z HiT'em FiHu zauwazyl - przymyka sie oczy na rozne mniejsze wykroczenia na zasadzie "a tam, to nic takiego" i ogolny poziom zamordyzmu jest ulamkiem tego z karmy. Wiecej moderatorow = wiekszy porzadek. Co? Boisz sie ze roboty ci zabraknie? xD

 

VeXoriuS

ranga: admin

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 29

31.01.2009 14:35:43
Zelg, chciałbym miec jeszcze jeden świat z nagrodami zamiast SK. Oprócz tego planujemy inne konkursy w obrębie istniejących światów (najpewniej smoczej krainy), bo tam mają konta gracze ze wszystkich światów - w większości. Założyliśmy specjalnie fundusz rezerw na nagrody, tak więc w niedalekiej przyszłości zorganizujemy jakieś konkursy :)

 

VeXoriuS

ranga: admin

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 29

31.01.2009 14:36:01
co do fuzji, mam nadzieje, że dojdzie do skutku, narazie trzeba rozmawiać

 

ranga:

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 29

31.01.2009 14:45:31
Vex, no spoko, kumam bo taki swiat stricte konkursowy, to dobra okazja do zwiekszenia liczby graczy (choc lepiej by bylo w koncu zrobic jakas reklame CC ) bo przyjda tez nowi polujacy na nagrody - ale spojrz na SK, co osiagnieto? Na poczatku masa graczy, a i tak konczy sie na tym ze pozostaje parenascie osob aktywnie grajacych, ktore wymyslily jak porobic przkrety tak zeby nie uznano ich za tylez powazne, by ich zbanowac/dosadnie ukarac, a wiekszosc z tych niewielu 'swiezakow' ktorzy grali na SK jak juz porezygnowala toi tak na inne swiaty przeznaczone do normalnej gry nie przeszla. IMHO kazdy swiat stricte turniejowy (przy obecnych zalozeniach konkursu) bedzie swiatem patologicznym i nalezaloby albo zmienic zalozenia konkursu, albo wprowadzic ostra moderacje i zamordyzm. Bo to na swiecie konkursowym, ze wzgledu na sam fakt odbywania sie na nim konkursu rygor powinien byc najciezszy wzgledem pozostalych swiatow, a na SK niestety dno i wodorosty

 

ranga:

Świat: Atlantis

Posty: 29

31.01.2009 15:07:12
"Zelg, chciałbym miec jeszcze jeden świat z nagrodami zamiast SK" mamy rozmawiac a mam wrazenie ze pomijasz moje wypowiedzi VEX...:(
nowy swiat to bardzo dobry pomysl ale musi byc pilnowany przez moderacje:)

 

PoKePiKa

ranga: moderator

Świat: Atlantis

Posty: 7

31.01.2009 15:31:55
Zelg... ja na ciebie w żaden sposób nie najeżdżam tylko swoje zdanie wypowiadam .. i proszę cię o to samo ... "Boisz się że ci roboty zabraknie?" co to miało znaczyć bo kiepsko rozumiem... ? Mniejsza o większość zastanawia mnie na jakiej podstawie zarzucasz brak aktywności moderatorom z atlantisu? ja osobiście co mogę to robię ... wszystkie kary przy których mam chociaż cień wątpliwości konsultuję z moderatorami o większym stażu ... I sorry ale u nas jeszcze nie widziałem aby takie jazdy jakie odchodzą na karmie zdarzały się na atlantisie ... i na koniec co wam graczom z karmy do atlantisu, styksu i smoczej? waszego świata fuzja nie dotyczy więc nie powinniście mieć mozliwości głosu w sondzie ...

 

ranga:

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 7

31.01.2009 15:44:02
Sassa - no offence, ale jak siedze nad robota to czesto gesto jestem na all 4 swiatach polujac na akcesy, czy zeby max PR wyciagnac etc. Podstawowy zarzut do moderacji atl i styxu? Slaba i opozniona moderacja shout box'a. godzine dwie spokojnie moze wisiec na shoucie cos co powinno zostac z niego usuniete. Inna kwestia jest tez to ze to na Atl i styksie znajduje sie wiekszosc kont 'zarobkowych' i czesto gesto jest to przepuszczane, a potem na karmie pojawia sie kara "handel miedzyswiatowy", ale koniec o tym, bo nie tego dotyczy temat Chcesz poznac moje zarzuty do moderacji atl styx to mozemy porozmawiac na gg, bo nie tego dotyczy ten temat. A co do "boisz sie..." to chodzi o to ze wiecej moderatorow = czesciej bedzie ktos kto moze szybko na rozne rzeczy zareagowac. I absolutnie nie widze problemu w tym ze bedzie duza ilosc moderatorow na swiecie zfuzjowanym.
A co do tego co nam graczom z karmy do was? Zgadzam sie ze nie powinnismy miec glosu w sondzie, jednak czemnu mamy nie miec mozliwosci wyrazania wlasnego zdania na ten temat? taka zmiana jest powazna ingerencja w system gry, a dyskusja dotyczy rowniez kierunku w jakim bedzie CC szlo, wiec posrednio rowniez nas, graczy karmazynu.
Tyle odemnie.
Peace V

 

PoKePiKa

ranga: moderator

Świat: Atlantis

Posty: 7

31.01.2009 15:49:59
Ja zawsze jak jestem zajmuję się shoutem i zawsze kary lecą za bluzgi itp itd... więc sobie nie mam nic do zarzucenia ... ostatnimi dniami siedzę nad DA i innymi sprawami więc też się nie podwoję aby robić wszystko na raz ;] a inni moderatorzy również jak są służą pomocą ale to też są tylko ludzie nie zapominajmy ... mają własne życie i własne sprawy :> chcesz o tym na gg wporządku ja swoje argumenty mogę przedstawić i nie zabraniam wam wyrażania opinii w tej sprawię broń Boże ... aczkolwiek tak jak napisałem prawo głosu w tej sondzie powinni mieć tylko i wyłącznie gracze ze światów które dana sprawa obejmuję :)

 

Redzik

ranga: moderator

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 11

31.01.2009 15:57:09
I ja to mam czytac ? :D
Vex co do a) to możesz odrazu napisać że nikt się nie załapie, bo nie znam osoby, która by tak nei robiła. b) jest dobre :D ale ogólnie dobrze wiesz, że to świństwo ;>
10% :| ? Podaj proszę 3 ech Graczy ;]
A pozatym zmieniam zdanie co do fuzji, ponieważ nei po to marnowałem czas, by teraz wszystko stracić, ponieważ wiem, jak patrzycie kto co przelał i wiecie, ze nie do końca bedzie to sprawiedliwie rozdzielone.

Nowe światy, nowe konkursy, ja bym poprawił mase błędów już obecnych, wychwyconych. Ja bym urozmaicił rozgrywkę.Dał większe szanse innym Graczom, nie tylko tym koksom, bo to nie fer, jakies konkursy, nowe ciekawe questy ... z klanami cos porobic, wymienic "modow" bo wiele jest sory, ale nie dosyc ze daremnych, do chamskich i naduzywaja wszystkiego, karza bezsensowanie.

Reszty nie czytam, ja bym poczekal do konca konkursu na SK i zjednoczyl atl, styks i sk.

 

siwy1523

ranga: Gracz

Świat: Karmazynowa Wyspa

Posty: 1

31.01.2009 15:58:52
a co sie stanie z klanami??? duzo osob ma na kazdym swiecie klan

 

Forum ccRPG.pl Strona Główna -> Kategoria Forum ogólne -> Fuzja atlantis-styks

Strony: |1| 2 3 nastepna >>


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 909

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 914

Kto jest w grze

Nasi uzytkownicy napisali 1199 wiadomosci w 90 tematach.

Mamy łącznie 6338 graczy w 3 swiatach

W grze/na forum jest 2 graczy

Wyszukaj


Strony dla lekarzy | Rejestracja pacjenta przez internet

Powered by phpCC 0.795+ design and code by Kuba Kunkiewicz & Marek Ajdukiewicz Crimson InterActivE 2005-2006 Gra online

Wygenerowano w: 0.00072 sekundy, 0.25446 MB